Şimdi seçtik ya sonra

Yavuz KARLI

27. dönem milletvekili seçimleri sonrası ilkyazım. Her seçim öncesi siyasi partilerin ziyaretleri ve vaatleri vardır. Olması da gerekir çünkü kazanmak istiyorsa yapacaklarını halka izah eder açıklar. Geçmiş yıllarda hep söylenen sonra yapılmayan tonlarca yığın vaatler vardır meydanlarda… Halk artık kandırılmak istemediğini, kendilerini ziyarete gelen vekil adaylarına ya da belediye başkanlarının yüzüne karşı dillendirmeye başlamıştır. Umulur ki seçilenler halkı tekrar kandırmaz.

Halk ders vermesini çok iyi biliyor. Sadece halkı çantada keklik görenler halkın memleket maslahatını düşündüğünü nedense aklına getirmiyor. Kimisi de haddini aşmış, halkı parasal, çıkarcı ve menfaat güdümü olarak değerlendiriyor. Sözüm ona halkı çantada keklik görenler birgün keklik çantadan uçarsa bilinki sizi yargılamak ve cezalandırmak isteyenler çoktur. Adeta fırsat kolluyorlar. İştahları kabarmış iyi bir hamle bekleyişindeler.

Halkın değerlerini dikkate almak zorundasınız bu ister belediyecilik hizmetinde olsun ister vekillik hizmetlerinde olsun halktan olmayan batının kokuşmuş sözde çağdaş çirkeflikleri bu halkın istedikleri değildir.Batı kokuşmuş değerlerini bize ihtişamlı bir şekilde pazarlıyor. Uyanık olmak gerek kokuşmuşun değeri anlatmama gerek. Bizden olmayan, çocuklarımızı zehirleyen ve suç makinesi haline getiren batı zihniyetiihtişamıyla başınızı döndürmüş olabilir. Ayık kafayla tekrar değerlendirmenizi tavsiye ediyorum.

Neden seçimden batı değerlerini geçtin, yazına aldın diye soranlar olabilir. Açıklayayım, 15 Temmuz hadisesinde herkes gördü! Batılılar bu devletin kılcal damarlarına kadar nüfus etmiş yargısıyla, askeriyle, polisiyle, memuruyla velhasıl her alanıyla bizi batıya hizmet eder hale getirmişti. Şimdi temizleniyor ama ne çare yine o iğrenç zihniyetin devlet hafızasını, arşivini oluşturduğu mercilere başvuruluyor. Vatandaşlar FETÖ’nün oluşturduğu kirli hafıza ve arşivle yargılanıyor yada güvenlik soruşturmasında FETÖ‘cülerin oluşturduğu devlet hafızasından ve arşivinden beslenerek araştırma yapılıyor, kişi soruşturmada takılıp kalıyor. Yine uyarmakta fayda var. Bu şekilde yapmanız darbecilerin başaramadığını başarmış olacaksınız. Vazgeçin, silin, sizi yok etmek isteyen hafızayı, yok edin kirletilmiş arşivi yoksa…

Birde yakın zamanda sayın cumhurbaşkanının tevazu açıklaması gündemde... Şimdi tevazu göstermek kişide, belediye başkanında yada milletvekilinde bir emir telaki olarak görüldüğü için gösterilmek midir? Yoksa tevazu kişide olan bir özellik midir? Bir öneri sunalım bir makama seçildikten soran tevazu olacak kişilerden çok tevazuyu fıtratına yerleştirmiş adaylar seçin. işin sonunda değil işin başında olayı değerlendirin.

Selametle kalın…

Paylaş: