SİYASET

HDP, Ayasofya Camisinin kiliseye dönüştürülmesini istedi
HDP, Ayasofya Camisinin kiliseye dönüştürülmesini istedi

1453’te İstanbul’un fethiyle cami statüsüne kavuşan ve yaklaşık 500 yıl cami olarak ibadete açık kalan Ayasofya Camisi, hilafetin kaldırılmasından sonra, tek parti CHP zihniyetinin hâkim olduğu 1934 yılında, alınan bir kararla müzeye çevrildi.

HDP yine sapkınlığa arka çıktı
HDP yine sapkınlığa arka çıktı

​Aileye ve toplumsal değerlere düşmanlık yapan sapkın grupların, özellikle Kürt halkının oylarıyla bir konuma gelen HDP tarafından sürekli destek görmesi tepki çekiyor.

HÜDA PAR 7’nci yılını kutluyor
HÜDA PAR 7’nci yılını kutluyor

​"Dürüst Siyaset, Gerçek Adalet" şiarıyla siyaset sahnesine çıkan HÜDA PAR, 7’nci kuruluş yıldönümünü düzenlediği programla kutluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan İsmail Heniyye'yi kabul etti .
Cumhurbaşkanı Erdoğan İsmail Heniyye'yi kabul etti .

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye başkanlığındaki heyeti Dolmabahçe Sarayı'nda kabul etti. Yapılan görüşmede başta Kudüs davası ve Türkiye'nin Filistin davasına desteği olmak üzere Filistin meselesiyle ilgili muhtelif konuların ele alındığı bildirildi. Birkaç İslam ülkesini ziyaret etmek ve bu vesileyle bu ülkelerin yöneticileriyle görüşmeler yapmak üzere yurt dışı turuna çıkan İsmail Heniyye başkanlığındaki Hamas heyeti, Mısır'dan sonraki ikinci durağı olan Türkiye'de birkaç günden beri irtibatlarını sürdürüyordu. Heyet bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından da kabul edildi ve Filistin davasıyla ilgili farklı konuların ele alındığı bir görüşme yapıldı. Heniyye'nin ofisi tarafından yapılan açıklamaya göre görüşmede özellikle Kudüs davası, kutsal Mescidi Aksa'ya yönelen büyük tehlikeler, Türkiye'nin Filistin davasına desteği, Kudüs'teki, Batı Yaka'daki, Gazze'deki ve Filistin dışında yaşayan Filistinlilerin desteklenmesi konuları ele alındı. Görüşmede ayrıca Filistin'de gerçekleştirilmesi planlanan seçimler hakkındaki son gelişmeler ve Hamas'ın bu seçimlerin önündeki engelleri kaldırma açısından rolü ve Filistin içindeki bölünmüşlüğün sonlandırılması ve iç uzlaşmanın sağlanması konusu üzerinde de duruldu. Görüşmede Gazze'ye kesintisiz bir şekilde uygulanan ablukadan dolayı yaşanan insanî sorunlar ve ablukanın kırılması için atılması gereken adımlar konusuyla ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu. Hamas heyetinin Türkiye'nin Filistin halkına ve onun adil davasına verdiği destekten dolayı takdirlerini dile getirdiği ve şükranlarını sunduğu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ayasofya açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tekirdağ'da Ayasofya’nın ibadete açılması yönünde slogan atılması üzerine, "Bu işin bir siyasi boyutu var,Yan tarafta Sultanahmet’i doldurmayacaksın, ‘Ayasofya’yı dolduralım’ diyeceksin. Bu oyunlara gelmeyelim." dedi.

28 Şubat büyük projeydi ve her ayağı mevcuttu-VİDEO
28 Şubat büyük projeydi ve her ayağı mevcuttu-VİDEO

ELAZIĞ-28 Şubat Kadın Platformu Başkanı Mine İpek, "28 Şubat postmodern darbesini sadece üniversitedeki öğrenciler üzerinden tanımlarsak çok eksik değerlendirme olur. Ekonomik, sosyal ve medya anlamında büyük projeydi ve her ayağı mevcuttu." dedi.