• OSB’de 5. Kısım Altyapı Çalışmalarının Açılışı Yapıldı

1

Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin 5. Kısım 1. Etabının açılışı yapılan törenle gerçekleştirildi.

2

Bizler devletin imkânlarını size şu pay deyip yolluyoruz. Asıl olan sizin yaptıklarınızdır. Devlet o yüzden sizinle beraber, hükümetimiz sizinle beraber. Milletimizin ufku her şeyin önünde biliyoruz, onların yanındayız. Elazığ veya ülkemizin her yerinde yatırım yapmak isteyen her kim varsa onların yanındayız diyorum” dedi.

3

Elazığ’ımız hedeflerini iyi koymuş bir şehir iyi odaklanmış, tematik çalışan, odaklı çalışan, ne yapacağını ve ne yapması gerektiğini iyi bilen ve hangi sektörler üzerinde çalışması gerektiği noktasında da analizlerini iyi yapmış doğru yolda ilerleyen bir şehir olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım ise “Elazığ kimliği olan farklı konuları olan tarihten günümüze çok önemli bulunduğu coğrafyada işlev görmüş, birlik beraberlik adına, vatanseverlik adına ülkenin menfaatleri doğrultusunda güzel hizmetler yapmış, o duruşunu ve farklılığını ortaya koymuş, bulunduğu coğrafyada adeta bir huzur adası olmuş, aziz insanların ismiyle müsemma bulunduğu bir şehir olmuş; bu açıdan da bu şehirle ne kadar gurur duysak azdır.

4

Daha bir sene önce 15 Temmuz gibi bir kanlı hain darbe girişimini yaşadık ve bugün biz burda şu tabloda gördüğünüz farklı şeyleri konuşuyoruz. Böyle büyük bir hadiseyi başka bir ülke yaşasa inanın yirmi yıl belini doğrultamaz, ayağa kalkamaz, o tramvayı atlatamaz. Çok şükür biz Elazığ gibi bütün vatan sathında bu milletin kahramanlıklarına ve eşsiz mücadelelerine şahit olduk. Çok şükür ki biz Anadolu’ya girerken 1071 de Malazgirt de, Selçuklunun yerleşmesi, daha sonra Osmanlının kuruluşu ve sonrasında akabinde Çanakkale, Dumlupınar ve kurtuluş savaşı, o ruhun kaybolmadığı, küllenmediğini o damarın sapa sağlam durduğunu görmüş olduk. Bu açıdan da bu aziz millete ne kadar şükranı medyun olsak yeridir diye düşünüyorum.

5

rganize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, hedeflerinin 2018 yılının Haziran ayına kadar 5. Kısımda 50 tane firmanın kurulumunu tamamlamak olduğunu söyledi.

6

Açılış törenine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Milletvekili Tahir Öztürk, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı.

7

Elazığ Organize Sanayi Bölgesine yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk ise ‘Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde 21 sanayi parselli 198’i sanayiciye tahsis edilmiştir. Tahsisi yapılan bu projelerde sanayicimiz 151 tesis kurarak üretime geçmiştir. Bu projeler için bakanlığımızca kullanılan kredinin 2017 yılı fiyatlarıyla karşılığı yaklaşık olarak 46 milyon Türk lirasıdır’ dedi.

8

OSB’de 5. Kısım Altyapı Çalışmalarının Açılışı Yapıldı OSB’de 5. Kısım Altyapı Çalışmalarının Açılışı Yapıldı EKONOMİ 2017-10-22 08:48:04 Bu içerik 0 kez okundu. Küçült | Büyüt Elazığ Organize Sanayi Bölgesinin 5. Kısım 1. Etabının açılışı yapılan törenle gerçekleştirildi. Açılış törenine Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, Milletvekili Tahir Öztürk, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü ve yönetim kurulu üyeleri, Elazığ OSB Başkanı Suat Öztürk ile çok sayıda davetli katıldı. Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Suat Öztürk, hedeflerinin 2018 yılının Haziran ayına kadar 5. Kısımda 50 tane firmanın kurulumunu tamamlamak olduğunu söyledi. Türkiye’nin Organize Sanayi Bölgeleri konusunda çok önemli bir yerde olduğunu belirten OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Organize sanayi bölgeleri Cumhuriyet dönemimizin en başarılı projelerinden bir tanesi. Organize sanayi bölgesi birikimimizi ve tecrübemizi yurtdışında başka ülkelerin bilgilerine ve onların uygulamalarına ihraç eder duruma geldik” dedi. Elazığ Organize Sanayi Bölgesine yapılan yatırımlar hakkında bilgiler veren Sanayi Bölgeleri Genel Müdürü Yaşar Öztürk ise ‘Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde 21 sanayi parselli 198’i sanayiciye tahsis edilmiştir. Tahsisi yapılan bu projelerde sanayicimiz 151 tesis kurarak üretime geçmiştir. Bu projeler için bakanlığımızca kullanılan kredinin 2017 yılı fiyatlarıyla karşılığı yaklaşık olarak 46 milyon Türk lirasıdır’ dedi. OSB’de hizmet veren yatırımcılara başarılar dileyen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, ‘Üretimin daha düzgün, daha verimli olabilmesi için başında bu altyapının bitirilmiş olması ve bugünde bunun açılışını yapıyor olmamız çok önemli bir anlam ifade eder. Hizmet veren bütün yatırımcılarımıza rabbim bol bereketli kazançlar versin’ ifadelerini kullandı.

9

Ülkemizin hedefleri var. Dünyaya açılıyor, dünyada ciddi iddiaları ve hedefleri var. Dünyaya farklı bir bakış açısı getirmek istiyor. Her alanda hem yönetim hem kalkınma alanın da hem de büyüme alanında farklı bir model ortaya koyuyor. Bu modelde tabi kapitalist bir bakış yok. İnsanı merkeze alan, önemseyen, insana değer veren insanı kıymetlendiren insanı sadece bir üretim metası olarak görmeyen maddi bir varlık olarak görmeyen bir bakış açısı var ki şu anda dünyamızın buna çok ihtiyacı var. Çok uzağa gitmeye gerek yok bulunduğumuz bu coğrafya da dönen olaylara baktığımız zaman bunu çok net görüyoruz. Dolayısıyla Türkiye müthiş bir medeniyet inşası modeli ortaya koyuyor. Tabi bunu köklerinden tevarüs ediyor, çok sağlam kökleri var ve bunun altını dolduran bir milletimiz var.

10

Türkiye’nin Organize Sanayi Bölgeleri konusunda çok önemli bir yerde olduğunu belirten OSBÜK Başkanı Memiş Kütükcü, Organize sanayi bölgeleri Cumhuriyet dönemimizin en başarılı projelerinden bir tanesi. Organize sanayi bölgesi birikimimizi ve tecrübemizi yurtdışında başka ülkelerin bilgilerine ve onların uygulamalarına ihraç eder duruma geldik” dedi.

11

lazığ Milletvekili Tahir Öztürk ise, ‘Hükümet olarak yatırımcıların sürekli olarak yanlarındayız. Bizim 2023 hedefimiz var, 2053, 2071 hedeflerimiz var. Bu hedefe ulaşabilmek için çok çalışmamız ve üretmemiz gerekiyor. Hedefimiz Dünya da ilk 10 arasında olmamız lazım. Bunun için Elazığ’da öncülük edecek buradaki sanayicilerimiz üretimlerini arttırdıkça biz hükümet olarak her türlü desteği vermeye hazırız.’ şeklinde konuştu.

12

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, “Bir yatırım için emek veren bir kişiyi istihdam eden insanın eli öpülür. Dolayısıyla bu yatırımcıyı hepimiz takdir etmemiz lazım. Söylediğim sözlerden bir tanesidir “Şüphesiz çalışanımızla birbirini kucaklayan bu yapı, namerde muhtaç yapmaz.”

KATEGORİ HABERLERİ