Hindinin dokunulmazlığı

Yavuz KARLI

Geçen yazımda “yaşam mücadelesi veren Kovancılarımızın” durumunu yazmıştım.

Bu yazımda ise büyük baş hayvan dostlarının, yılbaşında hindi katliamını ele aldım.

Her ne sebeptir bilinmez diyeceğim ama artık herkes biliyor, tanıyor İslam düşmanlarını! Fakat düşmanın hile ve desiselerini umursamıyor. Kumpasları ya da eğlenceleri ile içten içe kendine benzetmeye çalışıyor fakında değiliz. Nedeni mi yarın Kâbe’ye saldırdığında karşısında duracak bir güç olmasın.

Amaç ve hedef belirlemiş İslam düşmanları, İslam topluluklarının tehlike tehditlerini bertaraf edilinceye kadar, İslami değerleri yobazlaştırmak, ilkel haline getirilip, gericilik unvanı vermek, kardeşleribir birilerine yabancılaştırıp, araya sınırlar, tel örgüler çekerler. Birlikte hareketi parçalamaya tefrikalara düşürmeye gayret gösterirler. Bunlar yapılırken diğer taraftan kendi değerlerini ise kıymetlendirir, özendirirler.

Fark ettiniz mi yılbaşını ya da milli piyango kumarına tepki gösterenlere sosyal medyada karşı tepkiyi verenler aydınlar oluyor. “ Süslü, cafcaflı kelimeleriyle ümmetin kanayan yaralarından bahsederek yılbaşı kutlamaları ve milli piyangodan yakınıyorsunuz” diyorlar.  Sanki İslam ümmetinin başka derdi yokmuş gibi dert yakınıyorsunuz diyorlar.  “Zavallılar, yıllardır koyun gibi güttüler sizi. Yılbaşından önce ya da İslam’a aykırı hareketlerden önce böyle bir derdi olmayan aydın kılıklılar, İslam ümmeti daha fazla tepki vermesin diye kalkıp İslam’ın savunucuları halini alırsınız. Bilerek ve isteyerek yapıyorsunuz.

Bizim bayramlarımızı diğer ülkeler dikkate dahi almaz, umursamazken biz onların bayramlarını kendi bayramımız gibi kutlamaya başladık. Onların bayram gününde kendimize tatil ilan ettik. Onlar gibi giyindik, eğlendik.

Değerli hemşerilerim! Yurt dışında bulunan akrabalarınızla görüştüğünüzde,  bizim Bayramlarımızda onlarda tatil ilan ediyor mu ya da kutlama yapıyor mu? diye sorun.  Bakın size ne cevap verecekler! Ben sorduğumda ağrıma giden kelimeler duymuştum,  gücüme gitmiş hayıflanmıştım.

Hayvanların dokunulmazlığının kalktığı bu günde sorarım;  Kurban bayramında Kurban kesenlere olmadık hakaretler eden hayvan savunucuları, şimdi ne değişti OHAL gibi kanun hükmünde kararname ile Hindilerin dokunulmazlığını kaldırdınız. Hindi katliamına başladınız. Derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek.  İslami değerleri değersizleştirmek.

Geçmiş yıllar da yılbaşı gecesinde köyümüzün meydanında lastik yakıldığını gördüm etrafında eğlenen gençler vardı. Hava fişek bulamamış olmalılar ki lastik yakmayı çözüm görmüşler. Neden lastik yaktıklarına detaylı düşündüğünüzde varacağımız sonuç farklıdır.  Lastik yakmak; toprakları İşgal edilmiş ya da zulme uğramış Müslüman halk tepki gösterdiğinde sokak eylemi olarak lastik yakar öfkesini ya da haklarını İster manasındadır. Ama burada eğlence çığlıkları vardı. Garip değil mi? İşte özentinin bize kazandırdığı vaziyetler.

Hal böyleyken mananın ötesine bakın selametle kalın…

Paylaş: