Umut Kervanı Elazığ’da 500 aileye gıda ve nakdi yardımda bulundu

Elâzığ Umut Kervanı, Ramazan ayında hayırseverlerin kendilerine ulaştırdığı yardımları ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırdı.

Umut Kervanı Elazığ’da 500 aileye gıda ve nakdi yardımda bulundu

Advert

Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR’ında yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Umut Kervanı, “Hayat Birlikte Güzel” kampanyasıyla şehirde bulunan mağdur ve yetim ailelere ulaşmayı hedefliyor.
 
Yapılan yardımlara ilişkin açıklamada bulunan Elâzığ Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Nihat Bakşi, kendilerine yardım ulaştıran hayırseverlere teşekkür etti.
Bakşi, “Elâzığ Umut Kervanı olarak yardım çalışmalarımız devam ediyor. Ramazan'dan önce yardımlarımızı yaptık ve Ramazan başladıktan sonra 500 aileye yardımlarımızı ulaştırdık. Fakir ve muhtaç aileleri sevindirmek adına elimizden geldiğince çalışıyoruz. Hayırseverlerin vermiş olduğu yardımları tespit ettiğimiz ailelere ve Coronavirus’ten dolayı dışarıya çıkamayan ve depremden dolayı evleri yıkılan, konteynırlarda kalan ailelere ulaştırmaya çalışıyoruz. ‘Hayat Birlikte Güzel’ kampanyamız devam ediyor. Tabii bu kampanya çerçevesinde ulaşılmayan ve yardım edilmeyen bir aile kalmasın diyoruz. Hepsine yardımları ulaştırmaya çalışıyoruz. Yardımları ulaştırabilmek için dernek üye ve gönüllerimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz. Gelen malzemeleri kolilere yerleştirerek ailelere ulaştırıyoruz.” dedi.
“Yardımlarını esirgemeyen Avrupa Yetim Eli ve IHO-EBRAR’a teşekkürlerimizi iletiyorum”
 
Uluslararası yardım çalışmalarında bulunan yardım kuruluşları ile iletişim halinde olduklarını, onların da kendilerine ulaştırdıkları yardımları dağıttıklarını dile getiren Bakşi, şunları söyledi:
 
“Tabii bu hayır kurumlarının bizlere göndermiş olduğu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık. Bu yardımlara vesile olmalarından ötürü Allah kendilerinden razı olsun. Belçika'da bulunan Hacı Sıtkı Ünlü kardeşimiz, Mutlu Sönmez ve İsa İnce kardeşimizin de ayni ve nakdi yardımları fakir ve muhtaç ailelere ulaştırıldı. Rabbim onlardan razı olsun ve hayırlarınızı kabul etsin inşallah. Rabbimizden istediğimiz bizi ümmeti Muhammed’i bayrama ulaştırmasını temenni ediyoruz.”(İLKHA)
 

Advert

Paylaş: