Karakoçan`da İslam'ı araştıran Bulgaristanlı kadın Müslüman oldu

Karakoçan İlçe Müftülüğüne başvuran Bulgaristan vatandaşı Atanaska Yordanova Karakoçan Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Karakoçan`da İslam'ı araştıran Bulgaristanlı kadın Müslüman oldu

Advert

Yordanova için Karakoçan Müftülüğünde "İhtida Merasimi" düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende İlçe Müftüsü Mahmut Yegin, Yordanova’ya İslam dininin temel esasları ile ilgili bilgiler verdi.

Merasim Yordanova’nın Kelime-i Şehadet getirmesinin ardından yapılan dua ile tamamlandı.

Merasimde konuşan Müftü Yegin, "Allah katında tek din İslam’dır. Araştırmaları sonucunda Müslüman olan Atanaska kardeşimizi tebrik ediyorum. Kardeşimizin güzel dinimizi daha çok seveceğinden eminim. Rabbim yeni hayatında rızasına uygun bir hayat sürdürmeyi nasip etsin." dedi.

Müslüman olmak için İslamiyet’i çok araştırdığını ifade eden Yordanova ise "Allah’ın bir olduğuna inanıyordum. Müslüman olunca kendimi daha huzurlu ve mutlu hissediyorum." şeklinde duygularını anlattı.

Müslüman olan Yordanova’yı tebrik eden Müftü Yegin, "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından Kur’an-ı Kerim, İslam İlmihali ve çeşitli hediyeler takdim etti. (İLKHA) 

Advert

Paylaş: