PEYGAMBER (SAV) İLÇEMİZİ ZİYARETE GELSE

İsrafil KARAMAZI

Bir gün Peygamber Efendimiz (sav) ilçemizi ziyarete gelse ne yapardık acaba? Elbette şuan herkesin aklına farklı farklı şeyler gelecek. Ben birkaç tanesini ele alıp değerlendireyim.

Belki de bazılarımız olduğumuz yerde diz üstü çöker öylece kalakalırdık. Aman Allah`ım Peygamber Efendimiz (sav) ilçemizi ziyarete gelmiş hangi yüzle karşısına çıkabilirim diyenlerimiz olacak.

Kadınıyla erkeğiyle kılık-kıyafetim uygun değil, hemen gidip üstüme düzgün bir şeyler alıpta giyeyim diyenlerimiz olacak. Çocuklarımız ve gençlerimiz hemen koşup evlerdeki duvarlara astığı küfür kokan yazıları ve sanatçıların fotoğrafları söküp çöplerle atacak. Cep telefonumuzun ana ekrandaki sanatçı fotoğraflarını ve profil fotoğraflarımızı değiştireceğiz.

Esnaflarımız tezgahlarını gözden geçirecek terazilerini kontrol edecek tarihi geçmiş ürünleri raflardan kaldıracak açık saçık giyisileri reyonlardan indirecek. Esnafa yıllardır borcunu ödemeyenler hemen borcunu ödemek için esnaf esnaf dolaşacak. Tefeciler tefecilikten, aldatanlar aldatmaktan, ve batıla dalanlar batıla dalmaktan vazgeçecek.

Zenginlerimizin unuttukları fakir, yoksul, muhtaç, ve yetimler aklımıza gelmeye başlayacak. İhmal ettiğimiz ziyaretlerine gitmediğimiz hatta tamamen unuttuğumuz  dedelerimiz, nenelerimiz,  anne ve babalarımız eş dost akraba kapı komşularımız birden aklımıza gelmeye başlayacak.

Ve en önemlisi güç ve iktidar sahiplerinin veya hakları olmadıkları halde torpil ve adam kayırmayla bir yere gelenler gariban ve mazlumların sırtına basarak ulaştıkları makam ve mevkileri sarsılacak ehil olmayanların koltukları elden gidecek yalakalar artık yalakalık yapamayacak. Ve Ebu cehiller, Ebu Lehebler,  Ebu Süfyanlar türeyecek maalesef.

Ve sevinecek mazlumlar, garibanlar, fakir, yoksul ve yetimler. Koşacaklar tereddütsüz Hak ve Hakikat Peygamberine kurtuluş ve adalet Rehberine mazlum ve yetimlerin hamisine. Ve peygamber tek tek sarılacak hepsine Bilal gibi Ebuzer gibi Ammar gibi.

Ne güzel bir tablo değil mi? Ben sadece birkaçını yazdım siz binlercesini düşünüp tahlil edebilirsiniz.

Ama şu hakikat ki peygamber asla gelmeyecek. Ama bizi yaratan Yüce Rabbimiz her gün yanımızda bizi kolllayıp gözetmekte ve Resullah`ın bize bıraktığı iki emanete (Kuran ve sünnete) sahip çıkarsak onlara sımsıkı sarılırsak inşaallah yukarıda yazdıklarımızın olması mümkündür. Biz peygamber (sav) her gün bizi ziyarete gelecekmiş gibi hareket EDELİM.

Sizleri şanı yüce rahmana teslim ediyorum. Allah'a emanet olun.

Paylaş: